راهنمای نصب برنامه ها چگونه است؟

هر برنامه در صورتی که نیاز به فعال سازی داشته باشد دارای راهنمای نصب میباشد که شما میتوانید با استفاده از اتوران و کلیک بر روی دکمه فعال ساز آن را مشاهده نمایید.
همچنین در صورتی عدم استفاده از اتوران در کنار هر برنامه فولدری به نام !JB-TEAM وجود دارد که در داخل آن راهنمای نصب و فایل های مورد نیاز قرار دارد.

اتوران چیست؟

در سیستم عامل ویندوز پس از قرار دادن CD/DVD در داخل دستگاه ، به طور پیش فرض شروع به اجرا برنامه از پیش تعیین شده میکند که توسط تولید کننده آن دیسک در آن تعریف شده است.
در محصولات ما برای تمامی محصولات اتوران تهیه شده است که به وسیله آن شما میتوانید در باره مشخصات و ویژگی های هر نرم افزار اطلاعات کسب کنید و با استفاده از کلید های تعبیه شده بدونه نیاز مراجعه به بخش های مختلف سیستم به راهنمای نصب نرم افزار، فعال ساز و ... دسترسی داشته باشید.

در صورت بروز مشکل در نصب برنامه ها چه کاری باید انجام داد؟

در صورتی که در مرحله نصب برنامه دچار مشکل شدید، مجددا بررسی نمایید که تمام مراحل را مطابق راهنمای نصب برنامه انجام گرفته باشد سپس با مراجعه به سایت و مطالعه ایرادات کلی که عموما برای کاربران پیش آمده است نسبت به رفع مشکل خود اقدام کنید.
چنانچه پس از تمامی مراحل فوق مشکل شما همچنان برطرف نگردید نسبت به ارسال تیکت پشتیبانی اقدام نمایید.

در صورت خرابی فیزیکی محصول گارانتی چگونه است؟

محصولات تولید شده عمومی به صورت اورجینال سیلور بوده است و نضمین کیفیت این محصولات 99.99% میباشد و نرم افزارهای تخصصی نیست پس از کپی از لحاظ صحت مختوا ارزیابی میشوند.
با رعایت همه موارد فوق چنانچه محصول به صورت فیزیکی مخدوش باشد. ابتدا جهت کپی محتوا دیسک بر روی سیستم خود و اجرا از روی سیستم اقدام نمایید یا با استفاده از سیستم دیگر اقدام نمایید اگر در این مرحله نیز دچار مشکل شدید. میتوانید با مراجعه دفتر مرکزی شرکت نسبت به تعویض محصول اقدام نمایید. هزینه محصول جدید کاملا رایگان بوده و در صورت درخواست ارسال محصول تنها هزینه ارسال بر عهده مشتری میباشد.
در محصولات خریداری شده به صورت مستقیم از شرکت میتوانید با مراجعه به دفتر شرکت یا مراکز معرفی شده نسبت به تعویض محصول اقدام نمایید یا در صورت درخواست ارسال محصول ، هزینه ارسال به صورت 50-50 بین شرکت و خریدار تقسیم خواهد شد.

چگونه UAC (User Account Control) سیستم خود را غیر فعال کنم؟

در ویندوزهای 8.1 و 10 از تولبار پایین بر روی آیکن جستجو کلیک کرده و در کادر باز شده عبات UAC را تایپ نمایید. بر روی Change User Account Control Settings کلیک کرده و در پنجره باز شده لغزنده موجود در سمت راست را بر رویNever notify قرار دهید.

چگونه می توان یک نرم افزار را تحت مجوز مدیر (Run as administrator) ویندوز اجرا کرد؟

برای اجرای موقت یک برنامه‌ کاربردی تحت مجوز مدیر سیستم (تا زمانی که آن را ببندید ) ، می‌توانید بر روی فایل یا میانبر اجرایی کلیک راست کرده گزینه‌ی " Run as Administrator" را انتخاب کنید.
همچنین برای اجرای دائمی یک برنامه بصورت Run as administrator به حساب کاربری مدید ویندوز وارد شده و بر روی فایل یا میانبر اجرایی (.EXE) برنامه‌ای که مایلید با مجوز مدیر سیستم اجرا شود راست کلیک کنید. گزینه‌ی "Properties" را از فایل اجرایی یا منوی کشویی میانبر انتخاب نمایید. بر روی تب "Compatibility" منوی Properties کلیک کرده، سپس در بخش Privilege Level گزینه‌ی "Run this Program as an Administrator" را انتخاب کنید. به منظور تأیید حقوق اجرایی برنامه بر روی دکمه‌ی "OK" از منوی Properties کلیک کرده، سپس برنامه‌ی مذکور را اجرا کنید.

نحوه تنظیمات شبکه بصورت دستی

برای دسترسی به تنظیمات IP کارت شبکه به مسیر Control Panel-->Network And Sharing Center رفته و سپس در سمت چپ صفحه باز شده گزینه Change adapter setting را کلیک کنید تا کارت شبکه های نصب شده در سیستم را ببینید و روی کارت شبکه¬ای که به مودم متصل است کلیک راست کرده و گزینه Properties را بزنید.
سپس روی آیتم Internet Protocol Version 4 کلیک کنید تا صفحه تنظمیات IP باز گردد. در سربرگ General گزینه Use the following IP address را انتخاب و سپس اطلاعات مورد نیاز را در فیلدهای خالی وارد نمایید.
دقت کنید که در بخش IP address یک آدرس معتبر در رنج آدرس مودم خود وارد کنید به عنوان مثال اگر آدرس مودم شما 192.168.1.1 است (که در بیشتر موارد بدین صورت است) شما می¬توانید آدرسهایی از رنج 192.168.1.2 تا 192.168.1.254 وارد نمایید (فقط جزء آخر را از 2 تا 254 قرار دهید). در قسمت Default gateway و Preferred DNS Server نیز حتماً آدرس مودم خود را وارد کنید یعنی 192.168.1.1 ، پس از تنظیم روی گزینه OK کلیک کنید.
بعضی از نرم افزارهای تخصصی مانند Catia برای نصب نیاز به اتصال به شبکه و قطع اینترنت دارند که برای این منظور کافیست اطلاعات موجود در فیلدهای Default gateway و Preferred DNS Server را پاک کرده و بر روی OK کلیک کنید.

Loopback Address (شبکه مجازی) چیست و چگونه آن را در ویندوز نصب کنیم ؟

Loopback Address نوعی از آدرس IP است که برای تست کردن ارتباطات و انتقال در یک کارت شبکه محلی و یا برای تست کردن برنامه¬های کاربردی در شبکه استفاده می شود. در Loopback Address عملاً سخت افزاری مرتبط با آن وجود ندارد و از لحاظ سخت افزاری به شبکه متصل نیست.
برای نصب Loopback Adapter در ابتدا به control panel سیستم خود رفته و Device Manager را باز می کنیم. سپس گزینه Action و بر روی گزینه Add legacy hardware کلیک می کنیم. در پنجره باز شده بر روی Next کلیک کنید. سپس گزینه Install the hardware that I manually select from a list را انتخاب کنید. حال بر روی گزینه Network Adapter کلیک کرده و کلیک Next را بزنید. در فیلد سمت چپ گزینه Microsoft را انتخاب کرده سپس در فیلد سمت راست گزینه Microsoft KM-TEST Loopback Adapter را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید و در انتها بر روی کلید Next کلیک کرده تا نصب شود. پس از نصب شما باید اداپتور جدید تحت شبکه را ببینید. در این مرحله شما می توانید از adapter properties با توجه به نیاز هایتان configure کنید.

چگونه نرم افزارهای خود را در فایروال ویندوز قرار دهم؟

برای قرار دادن یک برنامه در فایروال ویندوزهای 7 و 8 و 10، مراحل زیر را انجام دهید:
1. به منوی Start رفته و بر روی Control Panel کلیک نمایید.
2. گزینه Windows Firewall را اجرا نمایید.
3. در این پنجره بر روی گزینه Advanced Setting کلیک کنید.
4. در پنل سمت چپ بر روی گزینه inbound Rules کلیک کنید. اکنون در پنل Action بر روی گزینه ...New Rule کلیک کنید.
5. اکنون بر روی Program کلیک کرده و Next را بزنید.
6. گزینه This Programs Path را انتخاب کنید و با زدن دکمه Browse ، فایل اجرایی (exe.) برنامه مورد نظر را از محل نصب نرم افزار انتخاب کرده و دکمه Next را بزنید.
7. در پنجره بعدی گزینه Block the Connection را انتخاب نمایید و Next را بزنید.
8. در پنجره پایانی و در قسمت Name ، نام نرم افزار را تایپ کرده و دکمه Finish را بزنید.
9. در نهایت هم همین مراحل را برای Outbound Rules انجام دهید تا برنامه نتواند اطلاعاتی را به خارج از کامپیوتر شما بفرستد.
برای افزودن برنامه به فایروال ویندوز XP ، مراحل زیر را انجام دهید:
1. به منوی Start رفته و بر روی Control Panel کلیک نمایید.
2. گزینه Windows Firewall را اجرا نمایید. دقت کنید که وایروال در حالت On باشد.
3. در این پنجره بر روی گزینه Exceptions کلیک کنید و دکمه Add را بزنید.
4. در لیست Exception ، نام تمام برنامه هایی که فایروال ویندوز اجازه اتصال به اینترنت را با آنها داده است مشاهده می کنید. با غیر فعال کردن Cehckbox (تیک) کنار نام هر برنامه، از اتصال آن برنامه به اینترنت جلوگیری می شود. اگر برنامه مورد نظر شما در لیست نبود، یعنی در حال حاضر هم اجازه اتصال به اینترنت را ندارد.

چرا پس از نصب نرم افزارهای مانند AutoCAD فضای خای درایو C به مقدار زیادی کاهش می یابد؟

برخی از نرم افزارها بدلیل حجم بالا مانند AfterEffect، AutoCAD پس از کلیک بر روی دکمه نصب نرم¬افزار ابتدا از حالت فشرده خارج شده و سپس مراحل نصب آنها آغاز می شود. توجه نمایید که پس از نصب نرم افزار بصورت کامل می بایست به محل اکسترکت شدن نرم افزار رفته و پوشه ایجاد شده مانند JB-AutoCAD را به همراه محتویات آن پاک نمایید تا فضای درایو شما اشغال نگردد.

چرا بعضی از نرم افزار تخصصی که دارای لایسنس در هنگام نصب می باشند بر روی سیستم عامل من نصب نمی شوند؟

جهت نصب نرم افزارها پیشنهاد می کنیم که از سیستم عامل های که در آنها تغییراتی غیرمعمول مانند نوشتن نام شرکت ویرایش کننده ی ویندوز در قسمت Properties ویندوز و یا ویندوزهایی با سرویس پک قدیمی استفاده نکنید. پیشنهاد ما استفاده از ویندوزهای استاندارد ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت بوده که از طریق مجموعه نرم افزاری JB-TEAM قابل نصب می باشند، در غیر این صورت احتمال عدم نصب و یا اجرای برخی نرم افزارها وجود خواهد داشت.
چرا بعضی از نرم افزارها جهت شروع نصب، مدت زمان نسبتاً طولانی را صرف لود کردن خود می کنند؟
چنانچه از آنتی ویروس های Kaspersky و یا Bitdefender استفاده می کنید، جهت باز شده فایل های حجیم و فایل های فعالساز برنامه ها می بایست چند لحظه با توجه به سرعت پردازش سیستم مورد استفاده منتظر بمانید، چرا که این آنتی ویروس ها ابتدا تمامی فایل های موجود را بررسی کرده و سپس اجازه اجرا شدن را صادر می¬کنند. همچنین باید این موضوع را مدنظر داشته باشید که لنز درایور DVD به مرور زمان ضعیف شده و باعث کند شدن مراحل نصب خواهد شد.

علت عدم نصب نرم افزارهای تخصصی

چنانچه خواهان نصب نرم افزاری بر روی سیستم خود هستید که همان نرم افزار و یا ورژن پایین تر را بر روی سیستم خود موجود دارید، ابتدا می بایست با استفاده از نرم افزارهای مختص Uninstall مانند Iobit Uninstaller نرم افزار موجود را بطور کامل پاک کرده و پس از راه اندازی مجدد سیستم، اقدام به نصب نرم افزار نمایید.
همچنین برخی از نرم افزارها پس از نصب بر روی سیستم به درستی حذف نشده و امکان نصب مجدد بر روی همان ویندوز وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم از نصب و حذف مکرر برنامه ها بر روی سیستم خوددادری کنید.

آپدیت کردن ویندوز و نرم افزار بصورت آنلاین

به دلیل سرعت پایین و مشکلات عدیده اینترنت در ایران توصیه میکنیم در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت پرسرعت، پس از نصب ویندوز، آپدیت ویندوز را از کنترل پنل بسته تا سیستم¬عامل دچار مشکل نگردد.
بجز سیستم عامل ها و آنتی ویروس¬ها که امکان بروزرسانی دارند، نرم افزارهای دیگر را به دلیل اینکه اکثراً بصورت کرک شده هستند و در صورت بروزرسانی غیرفعال می¬شوند آپدیت نکنید و حدالامکان مطابق آموزش¬های گفته شده در قسمت فایروال ویندوز قرار دهید.

نصب و اجرای دو آنتی ویروس در ویندوز

از نصب همزمان دو آنتی¬ویروس و یا فایروال به علت بروز تداخل در ویندوز و اشکالاتی مانند کند شدن سیستم، هنگ کردن و از کار افتادن برخی از نرم¬افزارها جداً خودداری فرمایید.

غیرفعال کردن آپدیت در ویندوز 8.1 و 10

برای شروع کلیدهای ترکییبیWindows+R را بزنید تا قسمت Run ظاهر شود و دقیقاً gpedit.msc را تایپ نمایید تا Local Group Policy Editor باز شود. اینک مراحل زیر را دنبال کنید:
Computer Configuration >Administrative Templates > Windows Components > Windows Update > Configure Automatic Update
در پنجره باز شده، یعنی Configure Automatic Update گزینه Enabled را تیک بزنید و کمی پایین تر در قسمت Option، گزینه ۵ یعنی Allow local admin to choose setting را انتخاب نمایید و Ok بزنید.
با این آموزش دیگر هیچ بروزرسانی بر روی ویندوز ۱۰ پیش نمایش فنی شما دانلود و نصب نمی شود. می¬توانید برای صحت کارکرد این موضوع به قسمت Update ویندوز خود بروید و مشاهده خواهید کرد که دکمه Retry نمایان شده که هیچ عملکردی نخواهد داشت.
اما اگر می¬خواهید همه تنظیمات را به حالت اول باز گردانید، کافیست به مرحله ۲ یعنی پنجره Configure Automatic Update بروید و Enabled را به Not Configured تغییر دهید.

علت نصب Java SE Runtime چیست؟

Java SE Runtime به شما اجازه می دهد تا برنامه هایی که با زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده اند را اجرا کنید. با نصب این برنامه پلاگین موتور جاوا به برنامه های ویندوز و نیز مرورگر شما اضافه می گردد و پس از آن به راحتی می توانید برنامه هایی را که با استفاده از این زبان نوشته شده اند مانند نرم افزارهای چت و گفتگو و نیز سایت هایی را که با این زبان نوشته شده اند مانند سایت های بازی های آنلاین را مشاهده نمایید. این برنامه مانند بسته Microsoft .NET Framework برای برنامه های نوشته شده به زبان .NET در ویندوز است.

دلیل تعدد نسخه‌های مختلف نرم افزار Microsoft .NET Framework چیست؟ آیا نصب چند نسخه مشکلی ایجاد می‌کند؟

مایکروسافت در هر نسخه از این بسته، قابلیت‌های جدیدی را معرفی می‌کند و طیف ویژگی‌های نرم افزاری این برنامه را افزایش می‌دهد.
متأسفانه در گذشته هر نسخه جدید از این بسته قابلیت سازگاری با نسخه‌های پیشین قبل از خود را نداشت و در حال حاضر نیز هر نسخه به صورت کاملاً مستقل عمل می‌کند بدون آن که در کار هر یک خللی ایجاد کنند.

آیا نصب همه‌ی نسخه‌های ویژوال سی پلاس پلاس (Microsoft Visual C++) لازم است؟

بله، پیشنهاد مایکروسافت به کاربران این است که تمامی نسخه‌های ویژوال سی پلاس پلاس را نصب داشته باشند چون نرم افزارهایی که وجود دارند هر کدام به وسیله‌ی نسخه‌های مختلفی از ویژوال سی نوشته شده‌اند که برای اجرا نیاز به کامپوننت‌ها و فایل‌های همان نسخه دارند؛ همچنین نصب بودن چندین نسخه به طور همزمان اختلالی در کار هر یک ایجاد نمی‌کند بلکه نسخه‌های مختلف به صورت Side-by-Side در کنار یک دیگر انجام وظایف می‌کنند بی آنکه در کار یک دیگر خللی ایجاد کنند.

چرا نصب نرم افزار Microsoft DirectX بر روی ویندوز نیاز است؟

اجرای بازی های جدید
فعال کردن امکانات جدید بر روی کارتهای گرافیکی
افزایش قدرت ویندوز در پردازش های گرافیکی
مورد نیاز برای اجرای برنامه های تست گرافیکی سیستم مانند 3DMark Vantage
رفع ارورهای بازی های کامپیوتری
افزایش سرعت بازی ها
استفاده از بالاترین امکانات کارت صوتی
مورد نیاز برنامه های ساخت انیمیشن
و …

چه زمانی آنتی ویروس را بر روی سیستم نصب کنیم؟

به علت جلوگیری آنتی¬ویروس از اجرا و نصب بعضی از فعالسازها، بهترین زمان برای نصب آنتی ویروس، پس از نصب ویندوز و آپدیت درایورها و نرم-افزارهای مورد نیاز بر روی سیستم می¬باشد.

آیا آنتی ویروس رایگان و کرک شده قابل اعتماد است؟

نسخه‌های کرک ‌شده و یا گاهی مجانی آنتی‌ویروس‌ها، مانند یک آنتی‌ویروس واقعی عمل نمی‌کنند. تعداد آنتی‌ویروس‌هایی که در حال حاضر مجانی منتشر می‌شوند، کم نیست. در عین حال متخصصان نرم‌افزار به‌خوبی می‌دانند که تشخیص این موضوع که آنتی‌ویروس رایانه شما نسخه اصلی یا کرک‌شده است، برای سازنده آن آنتی‌ویروس ممکن است. با این‌وجود به‌نظر می‌رسد که آنتی‌ویروس کرک ‌شده کار می‌کند و به‌روزرسانی می‌شود.
به اعتقاد کارشناسان نه‌چندان خوش‌بین امنیت، این‌گونه آنتی‌ویروس‌ها در عمل، جاسوس‌هایی هستند که از رایانه کاربر به‌عنوان محیطی برای آزمایش بهره‌برداری می‌کنند و تجربیات کاربر در جهان بدافزارها را به سازنده گزارش می‌دهند.

تفاوت بین آنتی ویروس های Crack شده و اصلی چیست؟

بعلت وجود کرک¬های مختلف که بدست افراد خرابکار بوجود می¬آید امکان دزدی و کپی اطلاعات شخصی کامپیوتر شما مثل پسوردها و اطلاعات ایمیل¬ها و اطلاعات بانکی و فایل¬های شخصی و غیره و همچنین ایجاد خرابکاری در کامپیوتر شما وجود دارد. در واقع در 99 درصد مواقع خود این کرک¬ها حاوی نرم-افزار¬های مخرب و جاسوسی هستند. همچنین سرورهای شرکتهای آنتی¬ویروس ابتدا اقدام به آپدیت نرم افزارهای اصلی یا Genuine و یا لایسنس¬دار می¬کنند و برنامه¬های کرک شده با سرعت بسیار پایین و تنها لیست برخی از ویروس¬ها را بروز می¬کنند و البته آن هم از سرورهای جعلی!!! یکی از مهمترین مزایای نرم افزارهای اریجینال امکان استفاده از خدمات پشتیبانی است.

آیا کرک ها ویروس هستند؟

همانطور که می¬دانید کرک¬ها مانند Patch و KeyGen برای فعال¬سازی بعضی از نرم¬افزارها ایجاد می¬شوند، اما از راه غیرقانونی و یا به اصطلاح غیرمجاز، به همین دلیل از رفتار و روش بخصوص و بعضاً ساختاری مشابه ویروس هم برخوردار هستند که برای آنتی¬ویروس¬ها این نوع رفتار و عملکرد ناآشنا و در واقع تعریف نشده هستند، معمولاً سعی کنید نرم¬افزارهای کرک شده را از شرکت¬های معتبر تهیه کنید تا در زمان چشم¬پوشی توسط آنتی ویروس¬ها در سیستم مشکلی پیش نیاورند.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس Kaspersky Internet Security

برای غیرفعال کردن آنتی ویروس کسپراسکای میبایست روی آیکن قرمز رنگ Kaspersky در کنار ساعت کلیک راست کرده و گزینه Pause Protection را نتخاب کنید. در پنجره باز شده با انتخاب مدت زمان دلخواه، بر روی عبارت Pause Protection کلیک کنید. برای فعالسازی مجدد نیز بر روی آیکن نرم افزار کلیک راست کرده و گزینه Resume protection را انتخاب نمایید.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس ESET Smart Security

بر روی آیکن آنتی ویروس در کنار ساعت ویندوز کلیک راست کرده و گزینه Temporarily disable protection را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده بر روی کلید Yes کلیک کنید. با انجام این کار آنتی ویروس از شما مدت زمان غیرفعال بودن خود را سئوال می¬کند. میزان زمان مورد نیاز خود را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید. برای فعالسازی مجدد آنتی ویروس این بار روی آیکون قرمز رنگ ESET در کنار ساعت کلیک راست کرده و گزینه Enable Protection را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس Norton Internet Security

بر روی آیکن آنتی ویروس در کنار ساعت ویندوز کلیک راست کرده و گزینه Disable Antivirus Auto-Protect را انتخاب نمایید. زمان مورد نیاز خود جهت غیرفعال بودن را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید. برای فعالسازی مجدد آنتی ویروس این بار روی آیکون قرمز رنگ ESET در کنار ساعت کلیک راست کرده و گزینه Enable Antivirus Auto-Protect را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس Bitdefender Internet Security

آنتی ویروس را اجرا کرده و در پنجره اصلی از قسمت سمت چپ، بر روی علامت تنظیمات کلیک کنید. سپس در بخش Shield هر دو گزینه موجود را ازوضعیت ON به حالت OFF تغییر دهید. در پنجره باز شده مدت زمان دلخواه خود جهت غیرفعال بودن آنتی ویروس را انتخاب کنید. جهت فعالسازی مجدد دکمه OFF را به ON تغییر دهید.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس Avira Antivirus

بر روی آیکن چتر قرمز آنتی¬ویروس در کنار ساعت ویندوز کلیک راست کرده و تیک گزینه Enable Real-Time Protection را بردارید. در این حالت آیکن آنتی¬ویروس بشکل یک چتر بسته در می¬آید. برای فعالسازی مجدد آنتی¬ویروس گزینه Enable Real-Time Protection را فعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس AVG Internet Security

بر روی آیکن آنتی¬ویروس در کنار ساعت ویندوز کلیک راست کرده و گزینه Temporarily disable AVG Protection را انتخاب نمایید. در پنجره باز شده از شما درخواست مدت زمان غیرفعال شدن را می¬کند. همچنین شما می¬توانید با فعال کردن گزینه قرار گرفته در این پنجره، فایروال را نیز غیرفعال نمایید. جهت فعالسازی مجدد با کلیک راست بر روی آیکون آنتی¬ویروس گزینه Enable AVG protection را انتخاب نمایید.

ویندوز دیفندر چیست؟

نرم¬افزار Windows Defender برنامه¬ای است جهت جلوگیری از آلودگی مجدد كامپیوتر نرم¬افزارهایی كه باعث نمایش پیام¬های ناخواسته می¬شوند، و نیز از كاهش كارایی و تهدید¬های امنیتی كه توسط برنامه¬های جاسوسی و یا برنامه هایی كه ناخواسته بر روی كامپیوترتان نصب شده¬اند، ممانعت می¬كند. این نرم¬افزار قادر به شناسایی و حذف طیف وسیعی از برنامه¬های جاسوسی می¬باشد.

چگونه ویندوز دیفندر را در ویندوزهای 8.1 و ۱۰ غیر فعال کنیم؟

غیرفعال¬سازی ویندوز دیفندر در ویندوز 8.1:
ابتدا وارد منوی Start شوید و سپس عبارت " Windows Defender " را Search کرده و آن را اجرا کنید. در مرحله دوم وارد قسمت Administrator شوید و تیک گزینه Turn on Windows Defender را غیر فعال کنید.
در نهایت بر روی گزینه Save changes کلیک کنید.
برای غیرفعال سازی ویندوز دیفندر در ویندوز 10 این سیستم¬عامل طبق دستور العمل زیر پیش می¬رویم:
در داخل run عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و بر روی کلید OK کلیک کنید.
مسیر زیر را طی نمایید.
Computer Configuration->Administrative Templates->Windows Components->Windows Defender
رو در حالت Enabled قرار دهید.

علت ارور صفحه آبی ( Blue Screen) چیست؟

Blue Screen of Death، صفحه "آبی مرگ” یا همان خطای صفحه آبی یکی از رایج‌ترین خطاهای سیستم‌عامل ویندوز است. این خطای ویندوزی به دلایل مختلفی ممکن است روی دهد.
درایور سخت افزارهای سیستم شما از جمله کارت گرافیک، کارت صدا، مادربورد و .... به درستی نصب نشده است.
معمولا سخت‌افزارهایی که این مشکل را دارند، با علامت تعجب زرد رنگ مشخص می‌شوند که در این صورت می‌توانید با انتخاب Properties سخت‌افزار مربوطه، یک IRQ جدید به آن اختصاص داده و مشکل را برطرف کنید.
یکی از قطعات سخت افزاری سیستم مانند RAM، Hard Disk و... مشکل دارد.
تنظیمات نادرست در BIOS باعث ایجاد صفحه آبی می‌شود. به خاطر داشته باشید که ویندوز بهتر از BIOS می‌تواند IRQها را بین سخت‌افزارها تقسیم کند. پس بهتر است در تنظیمات BIOS برای تخصیص (IRQ) گزینه Auto را انتخاب کنیم.
ویروس‌ها هم با ایجاد اختلال در رابط سخت‌افزار و نرم‌افزار عامل بزرگی در این مورد به حساب می‌آیند. اگر با اینترنت سر و کار دارید حتما سعی کنید از یک آنتی‌ویروس مناسب و به‌روز شده استفاده کنید.
نصب بیش از حد نرم‌افزارهای غیر کاربردی و همچنین عدم نصب صحیح نرم‌افزار‌ها می‌تواند در برخی موارد باعث بروز خطای صفحه آبی گردد. بالاخص از کاربرد نرم‌افزارهایی که موجب افزایش سرعت و به اصطلاح اورکلاک شدن سخت‌افزار می‌شود، پرهیز کنید.
گرم شدن بیش از حد قطعات کامپیوتر علاوه بر آسیب‌رسانی به سخت‌افزارها، عمر آن‌ها را نیز کوتاه می‌کند و حتی تأثیر منفی روی نرم‌افزارهای در حال اجرا خصوصا Kernel می‌گذارد. برای حل این مشکل سعی کنید همیشه فضای داخل کیس را خنک نگه دارید.
مشکلات منبع تغذیه را جدی بگیرید چرا که گاهی مجبور می‌شوید کل سیستم را عوض کنید. اگر به طول عمر و کارایی سیستم خود اهمیت می‌دهید حتما سعی کنید یک محافظ برای آن تهیه کنید. منبع‌ تغذیه به دلیل ارتباط مداوم با نوسانات برق، گرمای تولیدی و موارد دیگر، یکی از قطعات پر استهلاک دستگاه است و بنابراین اغلب مشکلاتی که پس از یکی دو سال بروز می‌کنند، به دلیل ایرادهای این بخش هستند. ضمن این که گاهی این ایرادها به‌طور ناگهانی بروز می‌کنند.
Safe Mode چیست و چه امکاناتی دارد و چگونه از آن استفاده کنیم ؟
Safe Mode به معنی حالت ایمن می¬باشد اما از لحاظ فنی هیچوقت سعی کنید ترجمه این واژه را بکار نبرید. Safe Mode در واقع یک محیط رفع اشکال و یا بهتر بگوییم یک حالت بوت شدن سیستم عامل است که می¬توانید از طریق آن دسترسی محدودی به امکانات سیستم عامل خود بدست بیاورید، معمولاً زمانی از حالت Safe Mode استفاده می شود که سیستم عامل شما نمی¬تواند به درستی بوت شود. زمانیکه شما با حالت Safe Mode در یک سیستم عامل Login می¬کنید در واقع سیستم عامل با حداقل تعداد سرویس¬ها و درایورهای ممکن برای بوت سیستم عامل بوت می¬شود و در صورتیکه مشکل بوت سیستم عامل شما به دلیل سرویس¬ها یا نرم افزارها و یا حتی درایورهای نصب شدن روی سیستم شما باشد براحتی می¬توانید مشکل خود را در این حالت پیدا کرده و آن را رفع اشکال کنید.
برای ورود به این بخش ابتدا می¬بایست کلیدهای ترکیبی Win+R را بزنید. در پنجره Run ظاهر شده msconfig را نوشته و Enter را بزنید. بر روی سربرگ Boot رفته و گزینه Safe Boot را انتخاب کنید. در اینجا می توانید حالت Safe Mode را نیز انتخاب کنید.
Minimal حالت عادی و همیشگی
Alternate Shell این بخش فقط حالت Command Promt را فعال خواهد کرد
Network محیط Safe mode را به همراه شبکه فراهم خواهد کرد
با کلیک بر روی OK و انتخاب گزینه Restart ویندوز Reset شده و در حالت Safe Mode راه¬اندازی می¬شود. با توجه به اینکه بوت شما در حالت Safe mode است همیشه بعد از روشن کردن رایانه به این وضعیت خواهید رفت. برای غیر فعال کردن این حالت، یاید دوباره به msconfig رفته و Safe Boot را از حالت فعال بردارید.
در نهایت رایانه را Restart کنید.

مشکل فارسی نویسی در Photoshop CC

به صورت پیشفرض زمانی که در نرم‌افزار فتوشاپ نسخه CC یک کلمه فارسی را وارد کنید. حروف به صورت جدا جدا نوشته می‌شوند و به یکدیگر نمی‌چسبند.
برای حل این مشکل از منوی Edit گزینه Preferences را انتخاب کرده (کلیدهای ترکیبی Ctrl+K) و در پنجره باز شده بر روی Type کلیک کنید. کافیست از زیر مجموعه Choose text Engine Options گزینه Middle eastern and south Asian را انتخاب کنید. بعد از انتخاب گزینه مورد نظر بر روی کلید OK کلیک کنید. سپس بر روی منوی Type کلیک کرده و از زیر مجموعه گزینه Language options دو گزینه Farsi Digits و Right to left را انتخاب کنید. در انتها نرم¬افزار فتوشاپ را یکبار ببندید و مجددا باز کنید تا تغییرات اعمال شوند. با انجام اینکار مشکل فارسی نوشی برطرف می¬شود.

مشکل فارسی نویسی در Illustrator CC

در نرم افزار ایلاستریتور نسخه CC مشکل جدا شدن حروف از یکدیگر در زبان فارسی وجود دارد. برای حل این مشکل از منوی Edit گزینه Preferences را انتخاب کرده (کلیدهای ترکیبی Ctrl+K) و در پنجره باز شده بر روی Type کلیک کنید. از قسمت Language Options گزینه Show Indic Options را انتخاب و بر روی کلید OK کلیک کنید. نرم¬افزار را یکبار ببندید و مجددا باز کنید تا تغییرات اعمال شوند. سپس از سربرگ Windows بر روی گزینه Type کلیک کرده و در منوی باز شده گزینه Paragraph را فعال کنید. در پنجره Paragraph بر روی آیکن فلش در گوشه سمت راست پنل کلیک کرده و در منوی ظاهر شده، گزینه Middle Eastern & South Asian Every-Line Composer را انتخاب کنید.

مشکل فارسی نویسی در InDesign CC

نرم‌افزار InDesign علاوه بر مشکلات عمومی فارسی¬نویسی محصولات ادوبی، به صورت پیشفرض جهت نوشته را نیز از چپ به راست نمایش می‌دهد. برای تنظیم فارسی نویسی در InDesign CC مراحل زیر را دنبال کنید.
از منوی Windows گزینه Paragraph را فعال کنید تا پنجره Paragraph نمایش یابد. در پنجره Paragraph بر روی آیکن فلش در گوشه بالا سمت راست پنل کلیک کنید و در منوی ظاهر شده، گزینه Adobe World-Ready Paragraph Composer را فعال کنید.
برای راست به چپ کردن جهت نوشته‌ها، از منوی Windows گزینه Character را فعال کنید تا پنجره Character نمایش یابد. در پنجره Character بر روی آیکن فلش در گوشه بالا سمت راست پنل کلیک نمایید و در منوی ظاهر شده، گزینه Character Direction را انتخاب کنید. در منوی باز شده، گزینه Right-To-Left را فعال کنید.

چگونه اعداد را در Microsoft Word 2016 به صورت فارسی بنویسیم؟

ابتدا برنامه Microsoft Word 2016 را اجرا نمایید. بر روی سربرگ File کلیک کرده و از منوی نمایش داده شده گزینه Options را انتخاب کنید. از قسمت سمت چپ به سربرگ Advanced مراجعه نمایید. در این مرحله به بخش Show Document content مراجعه کرده و گزینه Numeral را بر روی Context قرار دهید. برای ذخیره شدن تنظیمات OK کنید. اکنون در صورتی که زبان تایپ ویندوز را فارسی کنید خواهید دید که اعداد در برنامه Word به صورت فارسی تایپ می شوند.

اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز 10

بر روی کادر جستجوی ویندوز کلیک کرده و دستور region را وارد و بر روی کلید Enter کلیک کنید. سپس در موارد یافت شده گزینه Region & language settings را انتخاب کنید. در پنجره Settings بر روی Add a language کلیک کرده و زبان فارسی را از لیست انتخاب کنید.

پاک کردن گزینه انتخاب ویندوزی که حذف شده از بوت

کلیدهای ترکیبیWin+R را فشار دهید تا پنجره Run نمایش داده شود. سپس عبارتmsconfig را تایپ وکلید Enter را بزنید. در تب Boot سیستم عامل های موجود نمایش داده می¬شوند. سیستم عاملی را که می¬خواهید حذف شود انتخاب کرده و بر روی گزینه Delete کلیک کنید.