در حال بارگذاری...

سناریویی را در نظر بگیرید که در مایکروسافت ورد یک جدول ساخته و اطلاعات موردنظر را در آن وارد کرده اید. ولی پس از آن تشخیص می دهید که بنابر هر دلیلی باید جدول خود را وارونه کنید، یعنی سطرها به ستون ها تبدیل شود و بالعکس. بجای اینکه شروع به بازسازی کامل جدول خود کرده و دوباره تمام اطلاعات مربوطه را وارد کنید، می توانید از راه ساده تری که در ادامه به شرح آن می پردازیم استفاده نمایید.

 

متاسفانه در داخل خود برنامه ی Microsoft Word گزینه ای برای این کار وجود ندارد. اما می توانیم با ترکیب نرم افزارهای ورد و اکسل به راحتی جدول موردنظر خود را وارونه نماییم.

 

برای شروع، سند موردنظر خود را باز کرده و جدولی که قصد وارونه کردن آن را دارید انتخاب نمایید. سپس بر روی صفحه کلید، دکمه های Ctrl + C را فشار داده تا جدول کپی شود.

Convert a Row to a Cloumn in Word

 

برنامه ی اکسل را باز کرده و نشانه گر موس را بر روی یک سلول خالی ببرید. بر روی کیبورد، دکمه های Ctrl + V را فشار داده تا جدول موردنظر وارد برنامه شود. این جدول بصورت خودکار انتخاب خواهد شد. حال مراحلی را که در مطلب "چگونه در اکسل جای سطرها و ستون ها را وارونه کنیم؟" شرح داده ایم دنبال کنید.

Convert a Row to a Cloumn in Word

 

پس از اینکه جای سطرها و ستون ها تغییر کرد، جدول جدید بصورت خودکار انتخاب خواهد شد. کلیدهای Ctrl + C را فشار دهید تا سلول های موردنظر کپی شود.

Convert a Row to a Cloumn in Word

به فایل ورد خود برگشته و نشانه گر را در مکانی که می خواهید جدول کپی شود قرار داده و کلیدهای Ctrl + V را فشار دهید. مشاهده می کنید که ستون ها به سطرها و سطرها به ستون ها تبدیل گشته است.

Convert a Row to a Cloumn in Word

 

Tags: Word
دسته بندی: آفیس