در حال بارگذاری...

آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار Ansys Products 19.2

JB_Ansys_Products
نرم افزار ANSYS مجموعه ابزارهای مختلف جهت شبیه سازی و تحلیل و بررسی شاخه های گوناگون علوم مهندسی همچون الکترومغناظیس، الکترواستاتیک ، الکترونیک، مکانیک جامدات و سیالات، انتقال حرارتی و... قابل استفاده میباشد. Ansys Products دارای دو بخش کلی میباشد که یکی از آن ها Simulation tecnology که شامل ابزارهای قدرتمند شبیه سازی و تحلیل است و بخش Workflow Technology که مربوط به برقراری ارتباط مابین قسمت های مختلف و تحلیل موازی مسائل گوناگون میباشد.    نرم افزار ANSYS به منظور طراحی یکپارچه و شبیه سازی و ترکیب آنها  برنامه ریزی شده است تا بهتر بتوانند ایده های خود و مفاهیم طرح ها را درک نمایید. همچنین AIM یک پلت فرم جهت توسعه محصولات را بر پایه شبیه سازی فراهم می آورد. با استفاده از راهنمای Workflow جهت ترفیع بهتر پروژه ها میتوان استفاده نمود شما میتوانید با استفاده از نرم افزار ANSYS برای حل بهتر مسائل تکنولوژی استفاده نمایید. با قابلیت یادگیری و استفاده خیلی آسان، این نرم افزار یک تطبیق پذیری آسان را به شما نمایش میدهد . فراهم آوردن سرعت و دقت بالا برای بهینه سازی طرح ها و انتقال دادن آن ها به سطحی بالاتر . چه ترکیبات چندفازی حرارتی ، الکترومغناطیس،ساختاری، مایع و یا چند منظوره ، در تمامی این شرایط AIM نیاز به نرم افزارهای شبیه ساز دیگر را حذف میکند . به راحتی با خود نرم افزار ANSYS میتوانید کارهای حود را انجام داده و طراحی نمایید.   آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار Ansys Products : 1. بر روی فایل Setup.exe کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی گزینه Install ANSYS Products کلیک کنید. ۲. در پنجره بعد، گزینه I AGREE را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۳. بر روی کلید Next کلیک کنید. ۴. در فیلد Hostname نام کامپیوتر خود را وارد کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید. (نام کامپیوتر خود را می توانید در پنجره System ویندوز مشاهده نمایید) ۵.  در پنجره Select the Products to Install محصول مورد نیاز خود را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید. (پیشنهاد می شود در صورت آشنا نبودن، کلیه گزینه ها را انتخاب کنید) ۶. در پنجره بعدی گزینه Skip all and configure later using Product & CAD configuration Manager را فعال کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۷. بر روی کلید Next کلیک کنید تا نصب نرم افزار انجام شود. ۸. در پایان بر روی کلید Next و سپس Exit کلیک کنید. ۹. فایل پیوست را  مطابق با ورژن نرم افزار از اینجا دریافت و پس از خارج کردن از حالت فشرده، در مسیر زیر کپی و جایگزین فایل های قبلی نمایید. C:\Program Files\ANSYS Inc

آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار DS Simulia Abaqus 2019 x64

JB DS Simulia Abaqus
نرم افزار Simulia Abaqus 2019 نرم افزاری برای تحلیل های المان محدود می‌باشد. این نرم افزار بطور گسترده ای در صنعت اتومبیل سازی، هوافضا و صنایع ساخت کالاهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این بسته نرم‌افزاری به خاطر قابلیت گسترده در مدل سازی مواد مختلف و نیز توانائی سفارشی کردن(Customize)  آن بوسیله برنامه نویسی، در محیطهای تحقیقاتی آکادمیک بسیار محبوبیت دارد. در ابتدا ABAQUS برای بررسی رفتارهای فیزیکی غیرخطی طراحی شده است. در نتیجه این این بسته ی نرم افزاری دارای گستره ی وسیعی از مدل های مواد می باشد.   آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار DS Simulia Abaqus 2019: نکته: این آموزش بر مبنای نسخه ویرایش شده DS Simulia Abaqus توسط گروه نرم افزاری JB-TEAM تهیه شده است. ۱. فایل Jb-license را از اینجا دریافت کرده و از حالت فشرده خارج نمایید. ۲. فایل JB-license.exe را بصورت Run as administrator اجرا و نصب نمایید. ۳. در پنجره باز شده فایل install_or_update.bat را بصورت Run as administrator اجرا کنید. ۴. با نمایش پیغام Press any key to continue از روی کیبورد کلید Enter را بزنید. ۵. در صورت اجرای صحیح مراحل می بایست سرویس SSQ FLEXLM Service فعال شده باشد. ۶.  فایل Setup را اجرا و در پنجره باز شده بر روی کلید Install کلیک کنید. ۷. بر روی کلید Next کلیک کرده و در پنجره Select the medias you want to install مطابق تصویر گزینه مربوط به Abaqus را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۸. بر روی کلید Install کلیک کرده و مراحل نصب رو بدون تغییر انجام دهید. ۹. با نمایش پنجره Insert next volume بر روی کلید Browse کلیک کنید. ۱۰. در پنجره باز شده به محل اکسترکت فایل های نصب Abaqus رفته و پوشه ۲ را انتخاب و بر روی کلید Select Folder کلیک کنید. ۱۱. بر روی کلید OK و سپس Next کلیک کنید. ۱۲. در پنجره License Sever Configuration گزیمه SIMULIA FLEXnet را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۱۳.در فیلد License Server 1 عبارت ۲۷۸۰۰@localhost را تایپ کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۱۴. بر روی کلید Next کلیک کرده و در پنجره Documentation Configuration Options گزینه Enter a file path for locally installed documentation را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۱۵. مراحل نصب را بدون تغییر تا انتها انجام داده و در پایان بر روی کلید Close کلیک کنید. ۱۶. برای استفاده از نرم افزار، از منوی استارت به پوشه Dassault Systemes SIMULIA Abaqus رفته و فایل Abaqus CAE را اجرا کنید.  

آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار CST STUDIO SUITE 2019 - سی اس تی سوئیت ۲۰۱۹

JB CST Studio Suite
نرم‌افزار شبیه‌ساز الکترومغناطیسی یا همان CST Studio Suite به گفته شرکت CST نقطه اوج سالها تحقیق و توسعه همراه با دقت فراوان و راه حل‌های کارآمد برای طراحی الکترومغناطیسی می‌باشد. CST Studio Suite شامل ابزارهای شرکت CST برای طراحی و بهینه سازی دستگاه‌های عملیاتی در محدوده وسیع فرکانسی-استاتیکی در زمینه بصری است. به  وسیله این نرم‌افزار شما میتوانید به طراحی، مدل سازی، مونتاژ دستگاه‌ها و مدارات و سیستم‌های الکترومغناطیسی در محیط سه‌بعدی و همچنین شبیه‌سازی عددی در میدان‌های الکترومغناطیسی بپردازید. CST STUDIO SUITE از محیط طراحی یکپارچه‌ای برخوردار است و سهولت در مونتاژ و مدل‌سازی سیستم، چند عملکردی و امکان شبیه سازی در سطح حرفه‌ای در تمام سیستم‌ها و مدارهای الکترومغناطیسی از مزایای این نرم‌افزار می‌باشد. این نرم‌افزار میتواند مزایای قابل توجهی به بازار عرضه کند مزایایی مثل چرخه توسعه کوتاه‌تر، نمونه سازی مجازی پیش از آزمایش عملی و بهینه‌سازی محصول بدون نیاز به آزمایش‌های متعدد.   آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار CST STUDIO SUITE 2019: نکته: این آموزش بر مبنای نسخه ویرایش شده CST STUDIO SUITE توسط گروه نرم افزاری JB-TEAM تهیه شده است. ۱- در صورت داشتن ورژن پایین تر نرم افزار ، ابتدا آن را با نرم افزارهای Uninstaller مانند Iobit Uninstaller بطور کامل پاک و ویندوز را ریستارت کنید. ۲- نرم افزار را نصب کنید. (اجرا نکنید) ۳- لایسنس CST Studio Suite 2019 از اینجا دریافت و از حالت فشرده خارج کنید. ۴- بر روی فایل JB-Patch.exe راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator را انتخاب و نصب کنید. ۵- از منوی استارت ویندوز به پوشه CST STUDIO SUITE 2019 رفته و فایل CST License Manager را اجرا کنید. ۶- بر روی کلید New License File... کلیک کرده و در پنجره باز شده از درایو C فایل License.dat را انتخاب و بر روی کلید Open کلیک کنید. ۷- با نمایش پیغام License file replaced successfully بر روی کلید OK کلیک کنید. ۸- بر روی کلید Start Service کلیک کرده و با نمایش پیغام CST License Manager Service started succesfully! بر روی کلید OK کلیک کنید. ۹- با کلیک بر روی کلید OK پنجره CST License Manager را ببندید. ۱۰- نرم افزار را اجرا کرده و در پنجره باز شده گزینه Point to an existing CST license server system را انتخاب نمایید. ۱۱- سپس در فیلد Server عبارت Localhost را وارد کرده و بر روی کلید OK کلیک کنید. حال مراحل نصب و فعالسازی به اتمام رسده و می توانید نرم افزار را اجرا نمایید.

خطای license manager 8 در نرم افزار متلب | Matlab Error License Manager -8

JB-Matlab.png
خطای license manager -8 در نرم افزار Matlab (متلب) : برخی از کاربران  پس از نصب و فعالسازی نرم افزار Matlab (متلب) در هنگام اجرای نرم افزار Matlab (متلب) با خطای license manager 8 مواجه می گردند. این خطا که نشان دهنده خرابی و یا پاک شدن برخی از فایل ها در هنگام نصب می باشد، به دلیل غیرفعال نبودن آنتی ویروس در هنگام نصب و یا خطا در هنگام خارج کردن فایل های فشرده و  نصب  توسط کاربر می باشد. برای حل ارور License Manager Error -8 میبایست پوشه های  bin , java, toolbox  موجود در پوشه خارج شده از حالت فشرده (JB-Matlab) را کپی و جایگزین پوشه های موجود در محل نصب نرم افزار نمایید. در انتها مرحله فعالسازی را از نو انجام دهید. برای پیدا کردن محل نصب نرم افزار، روی آیکون نرم افزار که در دسکتاپ ایجاد شده کلیک راست کرده و Open file location را انتخاب کنید. نکته: در ورژن ۲۰۱۷ به بالا پوشه ای با نام toolbax وجود ندارد و فقط میبایست دو پوشه bin  و java را کپی و جایگزین فایل های قبلی نمایید.

راهنمای نصب و فعالسازی نرم افزارهای Autocad 2019 , 3ds max 2019 , revit 2019

Autodesk[Jb-team.com]
از آنجا که روش نصب و فعال سازی تمامي محصولات Autodesk 2019  همچون Autocad 2019 , 3ds max 2019 , Revit 2019 به يک صورت می باشد، در اين آموزش بعنوان مثال، نصب Autodesk AutoCAD 2019 آموزش داده شده است، ساير محصولات نيز همگي به همين روش نصب خواهند شد. لازم به ذکر است محصولات اتودسک ۲۰۱۹ بدليل حجم بالا بصورت فشرده عرضه مي شوند که ابتدا می بايست آنها را بر روی هارد ديسک خود اکسترکت نماييد.   لطفا پیش از نصب نرم افزار نکات زیر را رعایت فرمایید: ابتدا ارتباط سیستم خود را با اینترنت را قطع نمایید. همچنین تا پایان مراحل نصب و فعال سازی آنتی ویروس و فایروال سیستم خود را خاموش کنید. برای نصب این نرم افزار، در ویندوز ۷ حتماً می بایست Microsoft .NET Framework 4.6 در سیستم شما نصب شده باشد. برای نصب این نرم افزار، در ویندوز ۸ و بالاتر حتماً می بایست Microsoft .NET Framework 3.5 در سیستم شما نصب شده باشد.   راهنمای نصب نرم افزار: بر روی منوی نصب نرم افزار کلیک کرده و در پنجره باز شده پس از تعیین مسیر اکسترکت (در صورت تمایل) بر روی کلید Install کلیک کنید. در پنجره باز شده بر روی Install کلیک کنید. در مرحله بعد گزینه Accept را فعال نموده و بر روی Next کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه Install شروع به نصب برنامه کنید. در انتها بر روی کلید Close کلیک کنید.( نرم افزار را اجرا نکنید)   راهنمای فعالسازی نرم افزار Autodesk AutoCAD _ Autodesk 3Ds MAX : مجموعه اتودسک دارای دو روش فعالسازی است که در اینجا ما هر دو روش را به اختصار توضیح خوواهیم داد؛ روش اول؛ آموزش فعالسازی با License Manager : در این روش کارت شبکه سیستم شما میبایست فعال باشد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که تنها یکی از کانکشین های ایجاد شده برای دسترسی به اینترنت باید فعال بوده و بقیه کانکشین ها غیرفعال گردد. ۱. از Control Panel گزینه View network Status and task را انتخاب کنید. ۲. در پنجره بعد بر روی گزینه Cahnge adapter settings کلیک کنید. ۳. کانکشین اصلی ( کانکشین اتصال به اینترنت) را فعال کرده( Enable) و مابقی کانکشین های موجود را غیرفعال (Disable) نمایید. ۴. مطابق با نوع سیستم خود (۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی) فایل license Manager را از لینک زیر دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید. رمز فایل های فشرده: jb-team.com 5. فایل NLM_11.14.1.3.msi را اجرا و نصب نمایید. ۶. فایل JB-Patch.exe را اجرا کرده و با نمایش پیغام License created بر روی کلید Ok کلیک کنید. ۷. ابزار LMTOOLS Utility را از دسکتاپ اجرا کرده و در سربرگ Config Services عبارت Autodesk را در فیلد Service Name وارد کنید. سپس  در فیلد Path to the lmgrd.exe file فایل lmgrd.exe را از مسیر زیر وارد کنید: C:\Autodesk\Network License Manager در فیلد Path to the license file فایل jbautodesk2019.lic را از درايو C وارد نمایید. تیک گزینه‌های Use Services و Start Server at Power Up را فعال کرده و روی Save Service کلیک کنید. ۸. در انتها بر روی کلید Yes و سپس OK کلیک کنید. ۹. بر روی کلید در سربرگ Service/License File تیک گزینه‌ی LMTOOLS ignore license file path environment variable را فعال کنید. ۹. در پایان به سربرگ Start/Stop/Reread رفته و بر روی کلید Start Server کلیک کرده و با مشاهده پیغام Server Start Successful بر روی کلید Close کلیک کنید. ۱۰. نرم افزار را اجرا کرده و در پنجره Data collection and use بر روی OK کلیک کنید. ۱۱. نرم افزار اتوکد ۲۰۱۹ را باز کنید و در پنجره Let's Get Started بر روی گزینه Multi-user کلیک کنید. ۱۲. در فیلد Server Name عبارت ۱۲۷.۰.۰.۱ را تایپ کرده و بر روی کلید Done کلیک کنید.   روش دوم؛ آموزش فعالسازی با فایل KeyGen : 1. مطابق با نوع سیستم خود (۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی) فایل KeyGen را از لینک زیر دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید. رمز فایل های فشرده: jb-team.com 2. کانکشین اینترنت خود را غیرفعال (Disable) نمایید. ۳. نرم افزاراتوکد ۲۰۱۹ را اجرا کرده و در پنجره Data collection and use بر روی OK کلیک کنید. ۴. در پنجره Let's Get Started بر روی عبارت enter a serial numberکلیک کنید. ۵. در پنجره بعدی بر روی کلید I Agree و سپس Activate کلیک کنید. ۶. در فیلد Serial Number یکی از شماره سریال های موجود در فایل دانلود شده را وارد کرده و سپس در فیلد Product key کُد نرم افزار را از فایل  JB-Product key پیدا و وارد نمایید. در انتها بر روی کلید Next کلیک کنید. ۷. در مرحله بعد بر روی کلید Close و سپس Yes کلیک کنید. ۸. بر روی کلید Actinate کلیک کرده  و مرحله ۶ را دوباره تکرار نمایید. ۹. اکنون در حالی که صفحه Activation باز است، مطابق با نوع سیستم خود (۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی) فایل JB-KeyGen.exe را در دسکتاپ کپی و اجرا نمایید. (در ویندوزهای ۷ و بالاتر اطمینان حاصل کنید که فایل JB-KeyGen تحت Administrator اجرا می شود برای اینکار بر روی فایل JB-KeyGen.exe کلیک راست کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید.) ۱۰. در پنجره باز شده بر روی Patch کلیک کنید. (اگر عملیات Patch درست انجام شده باشد، شما باید پیغام Successfully Patched! را مشاهده نمایید.) ۱۱. از داخل برنامه (۱) Request Code را در محل (۲) Requestt: در فایل JB-KeyGen کپی کرده و کلید (۳) Generate را بزنید، سپس کد (۴) Activation: بدست آمده را پس از انتخاب (۵) I have an activation code… در کادرهای خالی (۶) کپی کرده و کلید (۷) Next را بزنید. (دقت کنید که از ۱۶ فیلد موجود، فیلد شانزدهم باید خالی باشد و فیلد پانزدهم نیز فقط دارای حرف انگلیسی Z باشد. در غیر اینصورت مراحل را اشتباه انجام داده اید) نکته: دقت کنید که قبل از کپی کردن Request Code برنامه در قسمت Request: در JB-KeyGen عبارت Paste Request here  را بصورت کامل با فشردن کلیدهای Backspace و Delete پاک کنید در غیر اینصورت کد ساخته شده اشتباه خواهد بود. ۱۲. در انتها بر روی کلید Finish کلیک کنید.  

آموزش نصب و فعالسازی Matlab R2018a - متلب ۲۰۱۸

JB-Matlab
Mathworks Matlab یک نرم افزار قوی جهت دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است که اولین نگارش آن در دانشگاه نیومکزیکو و استانفورد در سال ١٩٧٠ در جهت حل مسائل تئوری ماتریسها، جبر خطی و آنالیز عددی بوجود آمد و امروزه آخرین نسخه متلب ۲۰۱۸ در صدها هزار کاربر دانشگاهی، آکادمیک، صنعتی و ... در زمینه های بسیار متنوع مهندسی نظیر ریاضیات پیشرفته، جبر خطی، مخابرات، مهندسی سیستم و ... با MATLAB بعنوان یکی از اولین محیط های محاسباتی و تکنیکی که قادر به حل مسائل آنهاست، آشنا می شوند. ریاضیات، زبان مشترک بسیاری از علوم مهندسی است. ماتریس ها، معادلات دیفرانسیل، رشته های عددی اطلاعات، ترسیمات و گراف ها از لوازم اصلی بکار گرفته در ریاضیات و نیز در MATLAB هستند. MATLAB  اکنون یک سیستم مؤثر و زبان برنامه نویسی بسیاری از محاسبات علمی و مهندسی است.   لطفاً پیش از نصب نرم افزار متلب ۲۰۱۸ نکات زیر را رعایت فرمایید: ابتدا ارتباط سیستم خود را با اینترنت را قطع نمایید. همچنین تا پایان مراحل نصب و فعال سازی آنتی ویروس و فایروال سیستم خود را غیرفعال کنید. مسیر نصب نرم افزار را به هیچ عنوان تغییر ندهید. (خیلی مهم)   راهنمای نصب و فعالسازی نرم افزار  Matlab R2018a - متلب ۲۰۱۸ : ۱. پس از خارج کردن نرم افزار از حالت فشرده، در پنجره باز شده گزینه Use a File Installation Key را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۲. گزینه Yes را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۳. گزینه I have the File Installation Key for my license را انتخاب و شماره سریال موجود در پیوست را در فیلد خالی وارد نمایید. سپس بر روی کلید Next کلیک کنید. ۴. مسیر نصب را بدون تغییر و بصورت پیش فرض گذاشته و بر روی کلید Next کلیک کنید. ۵. در پنجره Select products to install بر روی کلید Next کلیک کنید.  ۶. در انتها بر روی کلید Install کلیک نمایید تا نصب نرم افزار متلب  آغاز شود. ۷. پس از نصب در پنجره Product Configuration Notes بر روی کلید Next کلیک کنید. ۸. در انتها بر روی کلید Finish کلیک کنید. ۹. فایل پیوست را دانلود کرده و از داخل پوشه !JB-TEAM فایل JB-Patch را اجرا کنید. پسورد فایل فشرده: jb-team.com 10. در پنجره باز شده بر روی کلید Patch کلیک کنید. مسیر نصب نرم افزار: C:\Program Files\MATLAB\R2018a حال می توانید نرم افزار متلب ۲۰۱۸ را اجرا و استفاده نمایید.  

آموزش نصب و فعالسازی نرم افزار AspenOne

Aspen one
آموزش نصب AspenOne : لطفا پیش از نصب نرم افزار نکات زیر را رعایت فرمایید: ابتدا ارتباط سیستم خود با اینترنت را قطع نمایید. همچنین تا پایان مراحل نصب و فعال سازی آنتی ویروس و فایروال سیستم خود را خاموش کنید. بر روی ویندوز ۷ لطفا ابتدا Microsoft .net Framwork 4 را نصب نمایید. بر روی ویندوز ۸.۱ و ۱۰ ابتدا Microsoft .net Framwork 3.5 را نصب نمایید. برای آموزش نصب AspenOne کارت شبکه سیستم شما باید فعال باشد . در صورت آشنا نبودن بافعال سازی کارت شبکه میتوانید یک کارت شبکه مجازی بسازید برای ساخت شبکه مجازی اینجا کلیک کنید . راهنمای نصب نرم افزار: از Control panel  بر روی Program  کلیک نمایید. در پنجره باز شده بر روی Turnon or Turn off feature.. را انتخاب نمایید گزینه  internet information Services را فعال نمایید از پوشه Sentineil RLM  فایل Setup.exe   را اجرا و آن را نصب نمایید و سپس فایل License .slf را بر روی سیستم خود کپی نمایید. از پوشه Sentinel RLM... وارد پوشه Tools شده و فایل Wlmadmin.exe را از طریق Run  as Administrator اجرا نمایید. در قسمت Subnet Sentinel  نام سیستم خود را پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کرده و مسیر را مطابق تصویر ادامه دهید و لایسنس کپی شده در سیستم خود را به آن معرفی نمایید . توجه داشته باشید این مرحله زمان بر میباشد و سیستم شما هنگ نکرده است . در صورت عدم نمایش نام کامپیوتر شما رجیستری ویندوز شما آسیب دیده و شما نیاز به تعویض ویندوز دارید در صورت مشاهده ارور the system cannot retrieve the servers, there is no the broadcast  به قسمت Service سیستم خود رفته و از فعال بودن RLM License manager مطمئن گردید بر روی My Computer  خود کلیک راست کرده و بر روی Propertise  کلیک نمایید در پنجره باز شده بر روی Advance System Setting کلیک نمایید. Environment Variables را انتخاب نمایید در قسمت System Variables بر روی New  کلیک نمایید. در قسمت Variable Name عبارت LSHOST را وارد کرده و در قسمت Variable value نام دقیق کامپیوتر خود را وارد نمایید. اکنون اقدام به نصب نرم افزار نمایید، در صورت نیار به نرم افزارهای مهندسی مانند Hysys, aspen plus بر روی Engineering و سپس بر روی Begin Install کلیک نمایید در پنجره باز شده بر روی Install aspenOne کلیک نماییدو مراحل نصب را بدون تغییر تا پایان ادامه دهید پس از پایان یافتن نصب سیستم خودرا ریست نمایید ، نرم افزار را اجرا کرده و با مشاهده پنجره رجیستری و نمایش ویدئو آن را ببندید تا نرم افزار بالا بیاید. درصورت باز کردن نرم افزار و مشاهده نصب نرم افزار و هنگ کردن . نرم افزار را بسته و عبارات وارد شده در قسمت Environment Varible را با یکدیگر جابه جا نرم افزار را اجرا تا پیغام لایسنس دهد . سپس Environment  را به حالت قبل یازگردانده و نرم افزار را از طریق Run as administartor اجرا نمایید. همچنین در صورتی که پیغام لایسنس مشاهده کردید جای Environment را جا به جا و نرم افزار را از طریق Run as administrator اجرا نمایید. اکنون آموزش نصب AspenOne پایان یافته و شما میتوانید نرم افزار خود را اجرا و استفاده نمایید.

خطای license manager 114 در نرم افزار متلب | Matlab Error License Manager -114

Matlab Error License Manager -114
خطای license manager -114 در نرم افزار Matlab (متلب) : برخی از کاربران  پس از نصب و فعالسازی نرم افزار Matlab (متلب) در هنگام اجرای نرم افزار Matlab (متلب) با خطای license manager114 مواجه می گردند. این خطا به دلیل نبودن و یا خرابی فایل libmwservices.dll می باشد. دلیل این امر به غیرفعال نبودن آنتی ویروس در هنگام فعالسازی و یا خطا در نصب و فعالسازی توسط کاربر می باشد. برای برطرف کردن این مشکل کافیست مطابق با نوع ویندوز ( ۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی) و نیز ورژن نرم افزار، فایل پیوست را دانلود و در مسیر زیر کپی و جایگزین فایل قبلی نمایید. در ويندوزهاي ۳۲ بيتي : فايل libmwservices.dll را از پوشه ۳۲bit  در مسير زير کپي و جايگزين نماييد: C:\ProgramFiles\MATLAB\R2xxx\bin\win32 در ويندوزهاي ۶۴ بيتي : فايل libmwservices.dll را از پوشه ۶۴bit  در مسير زير کپي و جايگزين نماييد: C:\Program Files\MATLAB\R2xxx\bin\win64